Сторінки

пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

     У стінах ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів» (директор Сидорак М.М) відбулося літературно-мистецьке свято, приурочене 150-річчю від дня народження геніальної поетеси – Лесі Українки під назвою «На крилах пісень»

    У святі взяли участь учні різних класів. Ведучі вечора Кіт Олена та Семесюк Володимир (10-Б кл.) детально зупинилися на найважливіших моментах життя поетеси, застосувавши відео-презентації.
    Неперевершеними були читці поезій Л.Українки Діана Федевич, Лильо Андріана, Клинчик Вікторія (10-Б кл.) Бук Денис, Сафіяник Катерина та Кунцьо Діана (6-Б кл.)
       Роль Л.Українки виконувала Чух Віталіна (10-Б кл.)
       А учні 6-В класу Джугалик Анастасія та Дуда Богдан інсценізували сценку з «Лісової пісні».
    Свято пройшло в урочистій обстановці і нікого не залишило байдужим до постаті поетеси.
    Режисерами були учні 8-В класу Лісовська Юліана та Лаврись Данило.
    У кінці учасники дійства зробили спільну фотографію на пам’ять.
    Організатор свята – учитель укр. мови та л-ри Мельник Л.Т.



четвер, 25 лютого 2021 р.

 Учні ОЗ « Мостиський ЗЗСО 1 І- ІІІ ступенів»(директор Сидорак М. М.) приймали участь в поетичному марафоні до 150-річчя з Дня народження Лесі Українки, письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки.

 25 лютого в день уродин Лесі Українки, на базі Народного дому м. Мостиська відбулася урочиста Академія «ПОЕТЕСА НА ЗЛОМІ СТОЛІТЬ».

Учні 4-Б класу ОЗ « Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів(директор Сидорак М.М.) під керівництвом Гусяк О.Б. відтворили театрально-музичну композицію «Лесині казки».



 Цікаво та весело пройшов урок англійської мови за темою "Професії", який провела у рамках методичного марафону вчитель Гарасько Г.А. у 7-А класі ОЗ"Мостиський ЗЗСО I-III ступенів (директор Сидорак М.М)24.02.2021. Урок відбувся у формі змагання,що сприяло розвитку комунікативних вмінь та навичок. Учні переглядали короткий фільм та виконували різноманітні завдання, працювали в групах та парах, змагалися, хто

краще проведе співбесіду з кандидатом на роботу, порівнювали переваги та недоліки різних професій.
Випускниці 11-Б класу Бушунова Олена, Сафіяник Софія та Пасіка Інна спробували свої сили у ролі журі.



 Згідно з річним планом роботи освітнього закладу а також Типовим положенням про атестацію, в ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів» пройшло чергове засідання атестаційної комісії. Відбувся самозвіт про професійну діяльність таких педагогів: Процко О.М. - учительки української мови і літератури, завідувачки філії «Мостиський ЗЗСО І-ІІ», Ільницької Л.Б. - учительки англійської мови філії «Мостиський ЗЗСО І-ІІ ст.», Кізим Н.В., учительки початкових класів, Кміть М.І., учительки музики філії «Липниківський ЗЗСО І-ІІ ступенів», Похили Г.Б., учительки початкових класів ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів». Учителі презентували свої доробки, ділилися досвідом роботи.



 До 150 - річчя від дня народження ЛЕСІ Українки у шкільній бібліотеці ,,ОЗ Мостиський ЗЗОС 1 І-ІІІ ступенів" ( Директор Сидорак М.М) оформлено книжкову виставку:

,, НІ, Я ЖИВА;
Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ!!!
Я МАЮ В СЕРЦІ ТЕ, ЩО НЕ ВМИРАЄ..."
Де шкільна молодь може глибше і всебічно ознайомитися і пройнятися творчістю славної Дочки Прометея....

понеділок, 22 лютого 2021 р.

 В Україні 20 лютого вже всьоме відзначається День Пам’яті героїв Небесної сотні, який покликаний вшанувати учасників подій на Майдані. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день у Києві загинуло найбільше активістів.

З цієї нагоди 22 лютого в ОЗ «Мостиський ЗЗСО 1 І-ІІІ ступенів»(директор Сидорак М.М.) учнівська молодь разом із заступницею директора Фаріон Л.І., класним керівником 10-Б класу Павельчак Л.Р. та педагогом -організатором Баб‘як М.І. провели годину -памяті «Вдячні за свободу».
Зі словами скорботи й жалю звернувся до всіх директор закладу Сидорак М.М.,Отець Петро у своїй молитві згадав тих,хто віддав своє життя за наше світле сьогоднння й щасливе майбуття.
Учні декламували вірші,інсценізували зустріч двох поколінь-героїв Крут і Майдану. До сліз зворушили пісні «Мамо,ти не плач» у виконанні Лученка О. та пісня «Журавлі» яку виконали Федаш М.,Романченко Д.,Муляр А.
А танець семикласниць,зворушлива мелодія пісні «Мамо,не плач» нагадали про біль і щем у серцях наших українських жінок- берегинь роду.
Кожен день боротьби – від осені 2013-го до лютого 2014-го – не був марним. І як би не було складно, ми не зневіримося і не відступимося від ідеалів та принципів, які відстоювали на Майдані.
Вічна слава Героям! І повага кожному, хто боровся і бореться за гідність і майбутнє України,хто допомагав тоді й підтримує сьогодні патріотів української держави.

пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Щороку 17 лютого у світі відзначають День спонтанного прояву доброти. Саме до цього дня в ОЗ " Мостиський ЗЗСО №1 І- ІІІ ступенів ( директор М.М. Сидорак) з учнями 2- Б класу була проведена виховна година на тему: "Даруй добро" ( класний керівник В. І. Сокульська).

Добро є вищим проявом моральності в людині. Робити добро й бути добрим - це велика праця над собою.
Саме такої праці вчилися сьогодні учні під девізом "Твори добро, де тільки можеш". Вихованці дарували один одному добрі побажання в колі друзів у грі " Я дарую тобі...", складали "Квітку доброти" , подивилися мультфільм " Мишеня і птах", по змісту якого у роботі в групах визначали чесноти у мишеняти і птаха, по картинках знаходили добрі справи людей. На завершення учні з пазлів склали велике серце, яке у собі містило багато людських чеснот і заспівали пісню Наталії Май " Даруй добро".

 19.02.2021р. в ОЗ "Мостиський ЗЗСО 1 І-ІІІ ступенів" (директор Сидорак М.М.) вчитель історії Васюта А.В. провів у 5 -х класах уроки пам'яті "Видатні постаті в історії України".

Мета уроку: формувати початкові знання учнів про історичних постатей в історії України.
Постаттю уроку був Петро Дяченко,який в 20 ст. був командиром "чорних запорожців-козаків". Проведено паралелі між козаками 17ст., 20ст. і 21ст. Учні зробили висновок, що в усіх них одна мета- захищати рідні землі від ворогів.
Кожен мав змогу вибрати характерні риси козаків. Хлопці заповнювали "Анкети сравжніх козаків", а дівчата складали сенкани з цим словом.
Цікавою і творчою була робота в групах. Діти розмальовували козаків і підбирали асоціації- прикметники зі словом козак.



вівторок, 16 лютого 2021 р.

 

10.02.2021р. в ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів (директор Сидорак М.М.) вчителька Плешівська С.Б., в 10-А класі , провела інтелектуальну математичну гру «Говоримо про Україну мовою математики». Команди під назвами «Математичні інтелектуали» та «Українські математичні фанати» цікаво провели гру. Вони давали відповіді на запитання, розв’язували завдання і задачі. Своїми знаннями доводили, що українці-нація розумних талановитих людей.



 В рамках методичного марафону в ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів» (директор Сидорак М.М.) у 3-Б класі, вчителем англійської мови Макаревич О.Б. було проведено урок-вікторину « Хто знає англійську краще?». Метою уроку було вдосконалення знань, вмінь і навичок, отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції, розвиток творчих здібностей школярів. Адже цікаві завдання та творчі конкурси спонукають дітей до пізнавальної діяльності, дають можливість відчути момент успіху, підтримують у школярів мотивацію до оволодіння іноземною мовою.




     Пісенний марафон "Про українську- по-сучасному"

( парад виконавців перероблених сучасних пісень).

    Неповторна й мила, фантастична й кольорова, жагуча й пристрасна, священна, милозвучна, материнська, калинова й барвінкова, сучасна й дзвінкоголоса... Це наша українська мова.

    У рамках методичного марафону учні ОЗ " Мостиський ЗЗСО 1 І-ІІІ ступенів" ( директор Сидорак М.М.) під керівництвом учительки української мови та літератури Мардинавки О.І. , учительки музики Макар Г.М. провели пісенний марафон " Про українську - по-сучасному". У виконанні юних зірок прозвучали пісні про диво калинове, злеліяні в сучасних мелодіях. І це не випадково, адже зовсім скоро, 21 лютого, святкуватимемо Міжнародний день рідної мови. Наші вихованці веселково боготворили українську мову, бо своє, найдорожче, треба любити, цінувати, шанувати. Хай живе й милує покоління рідна мова - мова українців!

четвер, 11 лютого 2021 р.

 Завершився другий тиждень методичного марафону, який проходив в  ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів» (директор Сидорак М.М.). Асоціацією вчителів НУШ у рамках методичного тижня були проведені інтегровані уроки з української мови.

Зразу два уроки змогли відвідати вчителі 9 лютого.

Груник М.М. провела театралізований урок, в ході якого першокласники закріпили  знання про букву «ій», попрацювали в групах, переглянули повчальні відео, пограли в дидактичні ігри із використанням Lego, змогли відчути себе акторами, інсценізуючи вірш О. Сенатович «Зайчику, зайчику, де ти був?»

А Данилів Л.М. провела урок в 4-А на тему «Складання казки за початком «Чому ялинка зелена». На уроці були використані різні методи і форми роботи: алгоритм «Есе», стратегія «Порушена послідовність», метод «Передбачення», «Дискусія», кейс-технологія «Перегляд-демонстрація». Учні обговорили екологічну проблему, яка повязана з  вирубуванням дерев і на завершення уроку символічно були посаджені ялинки зроблені з паперу.

10
лютого був проведений ще один відкритий урок з української мови, який підготувала Похила Г.Б.  на тему «Що хочу-те й роблю» казка Д. Біссета. Переказ казки за схемою. Другокласники відправились у  віртуальну подорож, щоб допомогти казковому Королю відшукати корону. Вони побували в  країнах, в яких і зараз живуть королі. За допомогою цеглинок
Lego будували вежу з назвами країн в алфавітному порядку, заповнили власні "Анкети Короля", а вкінці уроку  "сплели" вінок настрою

 

08.02.2021 року в рамках методичного марафону в ОЗ "Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів"(директор М.М.Сидорак) учителем української мови та літератури Марією Юріївною Волошин у 6-А класі був проведений урок-подорож «Емма Андієвська. Сучасна українська письменниця і художниця . ЇЇ казки-притчі . «Казка про яян». Прихований повчальний зміст твору» . Учні мали змогу здійснити цікаву мандрівку до казкової країни яян , ознайомитися із життям та творчістю сучасної української письменниці, художниці Емми Андієвської. Завдання, які виконували учні під час подорожі,були спрямовані на набуття навичок розуміння прихованого змісту твору, пізнання себе, свого «Я», вміння робити власні висновки та аргументувати свою думку.




 Роботи учасниць Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

середа, 10 лютого 2021 р.

 

0.02.2021 року в рамках методичного марафону в ОЗ "Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів"(директор Сидорак М.М.) учителями біології Федак Г.Л. та Сидорак О.М. був проведений між учнями 11-их класів екологічний турнір на тему «Проблема утилізації побутового сміття».

Учні у своїх презентаціях розкрили проблеми екологічного забруднення навколишнього середовища, продемонстрували способи боротьби з ним та шляхи розв’язання цієї важливої проблеми. Учасники турніру прийшли до висновку: «Щоб побороти сміття, мало його утилізувати і переробляти, його слід менше продукувати».


 09.02.2021 року в рамках методичного марафону в ОЗ "Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів" учителем української мови та літератури Наталією Ярославівною Савчин був проведений урок української мови у формі гри "Цікава фонетика" (5-Б клас), на якому учні мали змогу пізнати себе, свої можливості та здібності, реалізувати на практиці здобуті знання з розділу "Фонетика", закріпити вивчений матеріал, розширити свої пізнавальні можливості, збагатити чуттєвий досвід, навчитися працювати в команді. Завдання, запропоновані учителем для гри, були зорієнтовані й сприяли стимулюванню в школярів загального особистісного розвитку.

 9 лютого 2021 року старший інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Яворівського РВП ГУНП у Львівській області капітан поліції Вікторія Петик та інспектор Яворівського РВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції Наталія Лінчак завітали в ОЗ "Мостиський ЗЗСО 1 І-ІІІ ступенів". Поліцейські провели профілактичні бесіди з учнями 5-Б та 5-В класів,щодо протидії вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень,особливу увагу правоохоронці приділили темі булінгу,роз’яснивши учням що таке булінг, його основні прояви, форми, хто найчастіше стає жертвами таких дій та попередили, до яких наслідків може привести замовчування дитиною факту вчинення відносно неї фізичного та морального насилля.

Також акцентували увагу на кібербулінгу,та відповідальності,яка передбачена за вчинення подібних вчинків,так як молоде покоління більше свого вільного часу проводить в соціальних мережах,існує великий ризик потрапити у неприємні ситуації.
Спілкування з поліцейськими було насиченим та активним.
Такі зустрічі з працівниками поліції є дуже корисними для учнів будь-якої вікової категорії. Адже результатом є те, що діти краще усвідомлюють, що закони виконують не лише каральну функцію, а й захищають інтереси кожного члена суспільства і всього суспільства загалом. Тому закони треба знати і обов’язково їх дотримуватися.