Сторінки

пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Педагоги Ліцею №1 м.Мостиська здійснили духовну прощу до села Страдч, що на Львівщині. Це місце відоме своєю давньою історією, святинею Успенської церкви та Хресною дорогою, яку проходять паломники, шукаючи духовного зміцнення та єднання з Богом.

Вчителі відвідали храм, де спільно молилися за мир та перемогу України.
Після молитви освітяни пройшли Хресною дорогою, роздумуючи над стражданнями Ісуса Христа та жертвами, які сьогодні приносить український народ у боротьбі за незалежність. Кожна стація стала можливістю зупинитися, звернутися до Бога, віддати Йому свої переживання, надії та прохання.
Ця духовна мандрівка стала не лише нагодою для молитви, а й моментом єднання, зміцнення віри та впевненості у перемозі світла над темрявою.
Щиро дякуємо отцю Петру,отцю Василю та начальниці Гуманітарного управління Надія Гнатовській за організацію духовної прощі в село Страдч.
Нехай Господь береже нашу країну та веде її дорогою миру й свободи!


четвер, 27 березня 2025 р.

 27 березня в Дрогобичі відбулася Освітня академія «Профільна освіта: візія розвитку співпраці академічних ліцеїв та закладів вищої освіти». Захід зібрав велику освітянську спільноту, ставши платформою для обміну думками та налагодження партнерства між ліцеями та закладами вищої освіти.

Академія розпочалася святковими виступами музичних колективів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, які створили особливу атмосферу для учасників.
Про значення співпраці між академічними ліцеями та закладами вищої освіти у формуванні профільного навчання говорив директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска. Учасники обговорили шляхи розвитку освітніх можливостей для старшокласників, зокрема вибір профілів навчання відповідно до запитів сучасного ринку праці та тенденцій вищої освіти.
У презентаційній панелі декани факультетів ДДПУ поділилися власним досвідом взаємодії з навчальними закладами, акцентуючи увагу на важливості тісного партнерства у підготовці випускників до вступу у вищі навчальні заклади.
Серед учасників заходу був також директор Ліцею №1 м. Мостиська Михайло Сидорак.
Освітня академія стала важливим кроком у формуванні якісного профільного навчання та продемонструвала готовність освітян до продуктивної співпраці задля розвитку української освіти.


 27 березня 2025 року у ліцеях №1, №2 і №3 м.Мостиська відбулися тренінги за Програмою соціально-емоційного навчання «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів» для вчителів початкових і 5-6-х класів.

🌱Реалізація Програми відбувається в межах партнерства між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation (Королівство Данія) у співпраці з Лабораторією з екологічних підходів до соціально-емоційного навчання EASEL Lab Гарвардської вищої школи освіти та Львівським інститутом післядипломної педагогічної освіти.
🌱Досвідчені тренери Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти – #Лідія_Андрушко, #Зоряна_Демчук та #Ольга_Фалюта не лише навчали учасників, але розглядали та аналізували ресурси до програми, рефлексували, ділилися досвідом підтримки власного благополуччя, збагачували професійні практики. створили натхненну атмосферу, подарували позитивні емоції.
🌱Педагоги отримали знання з методик для розвитку емоційного інтелекту, які легко застосовувати в навчальному процесі, а також на практиці ознайомилися з підходами, спрямованими на формування в учнів емпатії, самоконтролю, відповідальності та навичок ефективного спілкування.
🌱ЦПРПП Мостиської міської ради подбав про створення комфортного та середовища для навчання педагогів.
🌱ДЯКУЄМО ДИРЕКЦІЇ ліцеїв №1, №2 і №3 м.Мостиська за підтримку та допомогу в організації заходу, за турботу про професійний розвиток педагогів, а ВЧИТЕЛЯМ – за бажання навчатися й удосконалювати свої вміння.
🌱Запрошуємо до обміну враженнями та перегляду моментів, як проростали наші «ЗЕРНА СЕН»!
🌱Леся ФАРІОН, заступниця директора Ліцею №1 м.Мостиська
Хочу поділитися своїми враженнями від курсів для вчителів про соціально-емоційні навички від СЕН «Зерна». Це був надзвичайно корисний і надихаючий досвід!
Матеріал поданий доступно, цікаво та структуровано. Особливо сподобалися практичні вправи, які легко впровадити в класі, а також глибокі роздуми про емоційний стан учнів і вчителів. Лекторка Лідія АНДРУШКО – професіонал своєї справи, яка не лише ділилася знаннями, а й мотивувала до змін у педагогічній діяльності.
Після курсу я відчула впевненість у тому, що можу створити більш сприятливе середовище для навчання та розвитку дітей. Велика вдячність команді СЕН «Зерна» за якісний і змістовний курс! Рекомендую всім колегам!
🌱Оксана СВІЧАР, практичний психолог Ліцею №1 м.Мостиська
Неймовірно-позитивні враження залишилися зі мною після проходження тренінгу з розвитку соціально-емоційних навичок та підтримки благополуччя дітей і педагогів. Ми спільно виконували вправи, які можна використовувати вже і зараз: вдома, на уроках , в колективі. Цінним також є те, що наявна база даних, де ці вправи за різними напрямами можна пригадати та роздрукувати при потребі. Я впевнена, що у своїй практиці скористаюся цими знаннями. Щиро дякую тренерці Лідії АНДРУШКО за вміле подання насиченого, наукового і практичного матеріалу, а організаторам – за можливість навчання.
🌱Наталія ШЕРЕМЕТА, учителька початкових класів Ліцею №1 м.Мостиська
Це був неймовірний досвід, сповнений цінних знань, практичних навичок і натхнення. Ваш професіоналізм і вміння пояснювати зробили навчання не лише корисним, а й захопливим. Завдяки цим курсам я отримала нові інструменти для саморозвитку та покращення ментального здоров'я.
🌱Галина ШАБАТ, учителька початкових класів Ліцею №1 м.Мостиська
Це саме те, що потрібно вчителю для щоденної роботи з формування соціально-емоційних навичок. Багато цікавих активностей для роботи з учнівськими та освітянськими спільнотами. Справжня ресурсна скарбничка педагога! Щира подяка керівниці курсів та організаторам їх проведення у виїзному форматі.



пʼятниця, 21 березня 2025 р.

 

Учні та вчителі Ліцею №1 м.Мостиська (директор М.Сидорак) долучилися до Всеукраїнського екологічного конкурсу

«Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь Перемогу». Переробка паперових відходів допомагає зменшити вирубку лісів, зберегти природні ресурси та знизити рівень забруднення. Кожен кілограм зданої макулатури — це крок до чистішої планети.

середа, 19 березня 2025 р.

 

19.03 відбулося засідання професійної спільноти учителів географії ( керівник Мар'яна Марек) при центрі професійного розвитку на базі Ліцею №3.

Консультант Центру Роман Лещук ознайомив присутніх з листом Міністерства освіти і науки України від 24.02.2025 року #1/2718-25 "Про забезпечення проведення конкурсного відбору підручників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2024/25 навчальному році".
Також були розглянуті інструктивно-методичні матеріали, що стосуються процедури вибору закладами освіти підручників з географії для 8 класів закладів загальної середньої освіти.
Керівник професійної спільноти Мар'яна Марек провела майстерку з вчителями на тему:"Псевдоперевернутий клас".
Ірина Малиновська ( Зав'язанцівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів) поділилася досвідом роботи:"Формування картографічної компетентності на уроках географії"
Любов Костевко (Соколянський ЗЗСО І-ІІІст.),Марія Пемпусь ( Ліцей №2 ), Тетяна Конюховська(Арламівськоволянська гімназія) ознайомили педагогів з формами і методами роботи у класах НУШ.
Зустріч вийшла змістовною та цікавою.
Дякуємо нашим ЗСУ за можливість навчати та навчатися!

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

 Сьогодні учні та вчителі Ліцею №1м.Мостиська щиро вітають всіх тих, хто добровільно зі зброєю в руках відстоює незалежність нашої держави та захищає наші життя!

Бажаємо вам енергії, сил, міцного здоров'я та душевного спокою! Нехай ночі будуть тихими, здоров'я міцним, а тил - надійним! Дякуємо вам за безпеку! Зі святом честі та великої доблесті!!
Ваш подвиг ніколи не буде забутий!💙💛



четвер, 13 березня 2025 р.

 13.03.2025р. при Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбулося чергове засідання професійної спільноти вчителів 3-х класів.

Директорка Центру ПР ПП Олександра Баша в форматі педагогічного всеобучу ознайомила педагогів із ергономічними підходами щодо організації сучасного освітнього середовища.
Леся Підцерковна залучила вчителів до участі в тренінгу «Позитивні та негативні емоції, їх вплив на здоров'я людини».
Марія Тизьо провела майстерку "Мнемотехніка в початковій школі", під час якої було виконано різні завдання: вивчення віршів за допомогою мнемотаблиць та піктограм, складання історій про "хитрі" букви е та и.
Зустріч була змістовною та продуктивною, сприяла обміну досвідом, підвищенню фахового рівня учасників професійної спільноти. Дякуємо нашим Захисникам за можливість навчати та навчатися!


‼️Не пали своїх! «Спали» ворога! Увага! Ворог вербує підлітків для диверсій
❗ Наслідки – не «легкі гроші», а 10 років у в’язниці.
❗ СБУ та Нацполіція швидко знаходять усіх виконавців.
❗ Ворог використовує тебе як витратний матеріал.
Російські спецслужби намагаються завербувати тебе для підпалу, теракту чи мінування? «Спали» ворога сам - здай його до СБУ!
Нагадаю, для цього Служба безпеки України запустила офіційний чатбот «Спали ФСБешника».
Якщо тобі або твоїм знайомим пропонують підпалити авто ЗСУ чи адмінбудівлю, влаштувати теракт чи мінування – одразу пиши їм! Не допомагай ворогу руйнувати оборону твоєї країни!
Не пали своїх! Допоможи знищити ворога! Якщо тобі пропонують подібну «роботу» – пиши в чатбот «Спали ФСБешника»: [t.me/spaly_fsb_bot](http://t.me/spaly_fsb_bot...)

вівторок, 11 березня 2025 р.

Не дай нам Боже втратити країну.
Небесний Отче бережи ії від зла .
Моліться люди всі за Україну , щоб

Батьківщина у дітей була.
Дніпро благає, Хортиця, Карпати .
Через віки заговорив Тарас:
Великий гріх є Матір продавати.
Без України і не буде вас.
10 березня у Ліцеї № 1 м.Мостиська (директор Михайло Сидорак ) здобувачі освіти 4-А класу разом з класним керівником Лідією Данилів та вчителем музичного мистецтва Марією Кміть підготували захід до дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У своєму виступі вони показали, що сьогодні в такий неспокійний час нам потрібні слова Шевченка, його незламна віра в мир і правду між людьми .Шевченко з нами в цій великій священній битві .Віримо в нашу правду й силу та в його безсмертне слово.

 

10 березня 2025 року в стінах Ліцею №1 м. Мостиська (директор М. Сидорак) лунало палке слово Лесі Українки й Тараса Шевченка.

Літературно-музичну композицію «Нехай святиться слово віще, як скарб нам дане на віки» провели учні 10-А та 6-Б класів (класні керівники М. Волошин, Н. Кіселик). На святі звучали зворушливі пісні у виконанні ансамблю «Перлинка» ( музичний керівник М.Кміть).
Сьогодні, коли Україна проходить свій шлях боротьби, поезія незламних геніїв українського народу нагадує , що навіть серед темряви завжди горить вогонь надії, який ми повинні плекати у своїх серцях.




понеділок, 10 березня 2025 р.

 Навесні, коли тануть сніги

І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
Творчість Тараса Шевченка, як і сама постать вічного символу України, є знаною й шанованою в усьому світі. Тому сьогоднішнім березневим днем свої перші кроки на шляху до Тараса робили учні 1-А класу Ліцею №1 м.Мостиська (директор Михайло СИДОРАК, класний керівник Оксана КУЗЬМЯК, асистент вчителя Марія ПРИЙМА).
На протязі тематичного дня "Маленьким про Великого Тараса" діти знайомилися з життя і творчості Т.Г. Шевченка, подивившись фільм «Тарас Шевченко. Цікаві факти» та сучасний мультфільм «Як Тарас Шевченко став зіркою», читали його вірші, слухали пісні на вірші Т.Шевченка, списували вірш «Зацвіла в долині», переглянули репродукції картин Шевченка-художника, провели гру «Впізнай вірш за ілюстрацією», розфарбували мега розмальовку.
Виховання майбутнього покоління пророчими словами Кобзаря - це запорука світлого і вільного майбутнього для України.
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися!
«Борітеся – поборете, вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава і воля святая!»



 З метою популяризації інформаційної та медійної грамотності, БО «Smart Angel», створили розважально-просвітницький канал у TikTok – «Fake.Busters /Мисливці за фейками». Ініціатива здійснюється за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. З часу створення каналу у грудні 2024 року розміщені на ньому відеосерії зібрали близько 2 мільйони переглядів і понад 115 тисяч реакцій аудиторії. Серед тем на каналі пропонуються такі: як вберегти свої персональні дані; як розпізнати шахрайство, ботів, вигаданий та маніпулятивний контент; анонімні авторитети з інтернету як ненадійне джерело інформації та інші. Вдалим виглядає формат коротких відео-скетчів з акторами: у кожній серії герої потрапляють в різні життєві онлайн-пастки, сумніваються в інформації із соціальних мереж і намагаються розібратися, як слід реагувати на очевидне шахрайство, цькування, маніпуляції та фейки. Канал доступний за посиланням: https://www.tiktok.com/@fake.busters.



Учні 5 -А класу долучилися до Всеукраїнського шевченківського флешмобу.
Вшановуємо Тараса Шевченка, надихаючись його творчістю та силою слова .

 

 Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в

інформаційну сферу.
Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення.

Що таке проєкт БРАМА?

БРАМА (https://stopfraud.gov.ua/) – це онлайн-ресурс, розроблений за підтримки Кіберполіції, який допомагає громадянам ідентифікувати кіберзагрози, навчитися основам цифрової безпеки та повідомляти про інциденти шахрайства в мережі.

Проєкт створений з метою:

  • Підвищення цифрової обізнаності населення;
  • Оперативного інформування про поширені шахрайські схеми;
  • Спрощення процедури подання звернень до Кіберполіції;
  • Надання практичних рекомендацій щодо захисту персональних даних.

Основні розділи платформи

На вебсайті БРАМА розміщені корисні розділи, що допоможуть кожному користувачеві:

  • Фішинг та шахрайство – інформація про поширені види шахрайства та методи їх виявлення;
  • Кібербезпека – поради щодо захисту персональних даних, пристроїв та акаунтів;
  • Перевірка сайтів – сервіс для перевірки вебресурсів на наявність шахрайських схем;
  • Повідомлення про шахрайство – спеціальна форма для подання звернень до Кіберполіції про підозрілі інциденти.

Як можна скористатися платформою?

Кожен громадянин може:

  • Ознайомитися з матеріалами на сайті БРАМА та навчитися уникати кіберзагроз;
  • Перевіряти підозрілі сайти перед тим, як вводити особисті дані чи здійснювати платежі;
  • Подати повідомлення про кіберзлочин або шахрайство через спеціальну форму, що допоможе правоохоронцям оперативно реагувати на загрози.

Чому важливо долучитися?

Освіта та обізнаність у сфері кібербезпеки – ключ до захисту особистих даних та фінансів. Ми закликаємо освітні установи, громадські організації та всіх зацікавлених осіб розповсюджувати інформацію про проєкт БРАМА, адже спільними зусиллями ми зможемо створити безпечніше цифрове середовище.

Закликаємо всіх відвідати платформу БРАМА та долучитися до ініціативи кібербезпеки!

Закликаємо всіх відвідати платформу БРАМА та долучитися до ініціативи кібербезпеки!

Посилання на сайт проєкту: https://stopfraud.gov.ua/

неділя, 9 березня 2025 р.



 #І_на_оновленій_землі...

Сьогодні ми не просто згадуємо Т. Шевченка, а живемо його мрією про вільну, сильну Україну. З метою відзначення 211-ї річниці від дня народження Кобзаря до декламування поезій долучилися вчитель української мови та літератури Наталія Кміть-Саган та учень 2-В класу Тарас Саган.